Görüntüleri de elimde olan olayda bizim ev ile yandaki bina arasında 7-8 kişi (kimisi çocuk yaşta, kimisi büyük) çocuğun birisini evire çevire dövüyordu.

Sorumlu bir vatandaş olarak polisi aradım, fakat onlar 2 saat sonra geldiklerinde ortada neredeyse kimse kalmamıştı. Geride kalan iki kişiyi polislere teşhis edip eve döndüm ve yarım saat sonra benim camın birisini indirdiler. Cama koştuğumda iki tane, daha az önce GBT’si yapılmış kişi (biri e.ç, diğeri p.ç) kaçışıyordu.

Polisi aradım fakat geldiklerinde git karakola şikayetçi ol demekten başka bir şey yapmadılar. Sonrasında gidip camı taktırdım, polise gidip şikayetçi oldum ve tüm günüm p.ç oldu. Neyse ki karakolda iki şahıstan bir tanesini teşhis etmeyi başardım fakat ikincisini teşhis edemedik.

Geçen sene olan olayda 600 tl cam’ın masrafı tutmuştu. Önce uzlaşma için aradılar. Camın parasını ödesinler, şikayetçi olmam dedim. Bunun için bir günümü daha rezil edip mahkemeye gittim. Elbette ödemediler! Sonra karakoldan aradılar, bir şeyler eksik imzalanmış. Yol üstü olmayan bir karakola daha git-gel biraz zaman biraz taksi parası da oraya gitti ki o anda zaten benim ödediğim masraf camın parasını geçip camına koyim seviyesine çıkmıştı. Yine de inatla devam ettim. Sonra mahkemeye çağırdılar. Oraya da gidip ifade verdim. Camın parasını öderlerse şikayetçi olmam dedim ve davayı devlete bırakıp geldim.

Dün sistem üzerinden baktığımda dava sonuçlanmıştı. Verilen ifadelere bakılırsa e.ç diyor ki ben çocuğum ben kırmadım yanımdaki p.ç kırdı. P.Ç de ifade veriyor ben o günü hiç hatırlamıyorum. O gün orda bile değildim.

Sonuç: Devlet E.Ç’yi suçsuz bulmuş, E.Ç’nin P.Ç camı kırdı ifadesini de dikkate almamış ve davayı kapatmış. Kapatmakla yetinmemiş, E.Ç ve P.Ç’nin akıl hocası avukatı N.Ç’ye de ödül olarak 17.000 savunma bedeli olarak ödemiş.

Özetle, Adalet’i avukat N.Ç, ve suçlu E.Ç ve P.Ç, evire çevire tek düzlemde düzmüşler. İçinden geçip dışından çıkmışlar. Olan suçlular suç işlerken polisi arayan garip gaziye olmuş!

Devlet, al gazim kırılan camını ben taktırayım deseydi devlet bu kadar zarar etmezdi!

Fakat sonrasında ben bir sürü kamera sistemi kurmak, sonra onu yeniden konumlandırmak, evin çevresine çit yaptırmak gibi ek maliyetlerle bana maliyeti 100K oldu.

5 thoughts on “Adaletin A’sı Yok fakat P..in Sahibi Var”
 1. Geçmiş olsun. Maalesef adaletin işleyişi ve hızı; özellikle sosyal medyada sonra da yazılı ve görsel medyada gündem olmayla çok alakalı. Yalnız, elde kayda değer bir delil yoksa sonuç almak zor.

  Bağımsız olarak düşünüyorum; biri gelse “camımı bu şu o kırdı” dese, onlara da sorsam “biz kırmadık” dese.. Kime inanmak gerekir? Veya inanmayla, zannetmeyle hüküm vermek pek de doğru mudur? Ama bi kamera kaydı olsa işler değişir.

  Bir diğer mesele de, zaten suçlular işi bildikleri için çoğu kez ceza bile almıyorlar. Misal, bi hırsız suç üstü yakalanıyor, bi bakıyorsun yaşı 25 ama sabıkası 35.. Hiç mi 1 seneden fazla içerde kalmaz? Ki kalmadığı için de ıslah olmuyor, suça devam ediyor. Caydırıcılığı yok çünkü.

   1. Tiktok videoları çek.. Daha çok ilgi görüyor. Üstelik para da veriyormuş.. Ama işte biraz arsız olup şaklabanlık yapmak gerekiyor.

    1. tiktok yerine youtube shorts, kısa ve bilgilendirici videolar yayınlasa belki kanalı için de katkısı olur
     şaklabanlık bile yapmadan 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir